The ideal partner for individual storage and materials handling solutions

13 sposobów na to, jak zrobić WIĘCEJ za mniej w 2013 roku

Automatyczne regały Kardex Remstar doskonale wspomagają procesy komletacji.

Automatyczne regały Kardex Remstar doskonale wspomagają procesy komletacji.

Poniżej znajdziecie 13 wskazówek, które pomogą Wam jak najbardziej zoptymalizować pracę w Waszym magazynie w 2013 roku.Powolny wzrost w wielu przedsiębiorstwach skłania zarządców do dokładnych analiz swoich zasobów i procesów. Wielu zadaje sobie pytanie: „Jak zrobić więcej za mniej?”. Trochę więcej „tego”, a trochę mniej „tamtego” mogłoby stanowić doskonały przepis na podniesienie efektywności w procesach magazynowych: zredukowanie kosztów operacyjnych i podwyższenie produktywności. Oto 13 wskazówek, które pomogą Wam osiągnąć te cele w 2013 roku.

Jeden: Więcej towarów na mniejszej przestrzeni składowania: Obecnie niewiele zakładów decyduje się na budowę nowych obiektów. Powszechna jest optymalizacja zagospodarowania posiadanej przestrzeni. Firmy, które dążą do wykorzystania każdego centymetra dostępnej powierzchni, często decydują się na stosowanie pionowych systemów windowych i karuzelowych ze względu na możliwość wysokiego zagęszczenia składowania. Oszczędzają dzięki temu do 85% powierzchni podłogi.

Dwa: Większa wydajność produkcji przy mniejszej sile roboczej: Jeśli wielu pracowników zajmuje się kompletacją zamówień i obsługą magazynu, stwarza to sposobność na zwiększenie produkcji. Poprzez dostarczanie towaru bezpośrednio do pracownika, więcej zadań może zostać zrealizowanych w mniejszym przedziale czasu. Umożliwia to firmom wykonanie większej ilości obowiązków przy zatrudnieniu mniejszej ilości personelu.

Trzy: Większa skuteczność przy mniejszej ilości pomyłek: Ludzie nie są doskonali, jednak kompletacja za pomocą łatwej technologii może zwiększyć skuteczność procesu aż do 99.9%. Operator jest kierowany bezpośrednio do konkretnej lokalizacji w celu pobrania wyświetlonej ilości towaru, eliminując czas utracony na rozważanie.

Cztery: Więcej kompletacji, mniej chodzenia: Pomyśl, ile czasu zajmuje pracownikowi chodzenie po magazynie w poszukiwaniu wybranych artykułów na półkach. Ten bezproduktywny czas można by przeznaczyć na wykonywanie czynności generujących zyski, takich jak pakowanie lub znakowanie zamówień. Wdrożenie dynamicznych systemów wspomagających kompletację, dostarczających towar wprost do pracownika, eliminuje utratę czasu na chodzenie i szukanie, pozostawiając więcej czasu na kompletację.

Pięć: Więcej wysłanych zamówień w krótszym czasie: Proces tzw. batch-picking znacznie skraca czas kompletacji i zwiększa produktywność. Kiedy zaś kompletuje się jedno zamówienie na raz, pracownik powraca do jednego rodzaju towaru po kilka razy. Jeśli dany towar pojawia się w wielu zamówieniach, magazynier powraca do tej samej lokalizacji wielokrotnie. Batch-picking to metoda kompletowania kilku zamówień jednocześnie. Pracownik, odwiedzając jedną lokalizację, pobiera za jednym razem artykuły potrzebne do skompletowania kilku równoległych zamówień. Skraca to znacznie czas pracy.

Sześć: Więcej automatyzacji, mniej pracy manualnej: Drukowanie i noszenie ze sobą list z zamówieniami po całej hali magazynowej jest pewnym utrudnieniem. W dobie skanerów kodów kreskowych, technologii pick to light i dynamicznych systemów składowania i kompletacji papier powoli odchodzi do lamusa. Oprogramowanie do zarządzania gospodarką magazynową, takie jak Power Pick Global, umożliwia obsługę procesów magazynowych cyfrowo w pełnej integracji z pick to light oraz z możliwością generowania raportów dotyczących przepływu materiałów w magazynie.

Siedem: Większe bezpieczeństwo przy mniejszych stratach produktowych: Produkty przechowywane na półkach i stelażach są narażone kradzież lub zagubienie. Pionowe systemy karuzelowe i windowe są wyposażone w okna dostępowe z drzwiami, aby produkty były przechowywane bezpiecznie. Oprogramowanie magazynowe Power Pick Global może monitorować dostęp oraz dostarczać szczegółowe raporty na temat pracy operatorów.

Osiem: Większe bezpieczeństwo przy mniejszym prawdopodobieństwie uszkodzeniu produktu: Tradycyjne magazynowanie na półkach i stelażach naraża składowane produkty także na uszkodzenia. W pionowych systemach karuzelowych i windowych produkty są przechowywane wewnątrz maszyny na pojedynczych półkach, w pojemnikach lub na tacach, redukując ryzyko uszkodzenia.

Dziewięć: Więcej miejsca na wykonywanie aktywności generujących przychód przy mniejszej powierzchni magazynowej: Zintegrowane dynamiczne systemy kompletacji pozwalają na zyskanie do 85% wolnej powierzchni podłogi. Zaoszczędzona powierzchnia podłogi może zostać lepiej zagospodarowana – jako dodatkowa przestrzeń dla produkcji lub dla kontroli jakości.

Dziesięć:  Większe zorganizowanie przy mniejszym nakładzie pracy przeznaczonym na planowanie: Planowanie miejsc do składowania w celu optymalizacji dostępnej powierzchni i zwiększenia efektywności jest trudne i czasochłonne. Oprogramowanie magazynowe Power Pick Global zarządza przestrzenią oraz wskazuje operatorowi maszyny gdzie należy składować produkt w celu optymalizacji zagęszczenia i lepszej organizacji składowania.

Jedenaście: Więcej ekologii przy mniejszym zużyciu energii: Przedsiębiorstwa dążą do wykorzystania i zagospodarowania istniejących obiektów zamiast budowy nowych. Automatyczne systemy magazynowe umożliwiają zaoszczędzenie do 85% powierzchni podłogi. Redukuje to koszty ogrzewania, oświetlenia i utrzymania.

Dwanaście: Więcej ergonomii przy mniejszym ryzyku wypadku: Pionowe systemy karuzelowe i windowe zmieniają sposób pracy operatorów. Ograniczają chodzenie, schylanie się, sięganie – czynności, które wymusza tradycyjny system składowania. Praca z procedurą „towar do człowieka”, w której produkty są dostarczane operatorowi na funkcjonalnym poziomie wysokości, zapewnia bezpieczną pracę oraz minimalizuje ewentualne odszkodowania za wypadki przy pracy.

Trzynaście: Więcej osiągnięć przy mniejszym stresie: Rok 2013 to doskonały czas na zweryfikowanie strategii magazynowania. Pionowe systemy karuzelowe i windowe zapewniają wydajniejsze składowanie oraz redukują jego koszty. Zapewnią sukces i obniżą stres w 2013 roku!

Contact

Please do not hesitate to contact us if you need further information:

 

 

 
OK