Firma Kardex Mlog zbudowała magazyn palet i drobnych części na potrzeby produkcji i logistyki części zamiennych w nowym centrum logistyki magazynowej zajmującej się budową maszyn firmy groninger. W pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania z ponad 3000 miejsc paletowych współgra z magazynem typu shuttle (AKL). Trwałe i zrównoważone rozwiązanie zostało zaplanowane w taki sposób, aby w przyszłości mogło być znacznie rozbudowane.
Insulina, heparyna, szczepionki wszelkiego rodzaju czy leki generyczne – każdy, kto korzysta z tych lub podobnych produktów farmaceutycznych, ma – pośrednio i w wielu przypadkach – styczność z rodzinną firmą groninger z Crailsheim. Firma zajmująca się inżynierią mechaniczną dostarcza branży farmaceutycznej, sektora ochrony zdrowia konsumenckiego oraz przemysłu kosmetycznego wysoce efektywne rozwiązania do napełniania i zamykania wrażliwych produktów. Wyjątkowy duch inżynierski, zrównoważona polityka firmy oraz liczne patenty przyczyniają się do stałego wzrostu na wielu rynkach na całym świecie.
Obsługiwany dotychczas ręcznie magazyn płaskiego składowania osiągnął w 2021 roku granice swoich możliwości i miał zostać zastąpiony nowym, wysoko zautomatyzowanym centrum logistycznym. „W poszukiwaniu odpowiedniej koncepcji przepływu materiałów i właściwych dostawców wybór padł na firmę Kardex Mlog” – relacjonuje prokurent i członek zarządu Gerhard Brenner. W magazynie pojemnikowym typu shuttle zdecydowano się na rozwiązanie opracowane przez technologiczny start-up Rocket Solution. Firma Rocket Solution, będąca częścią grupy Kardex,opracowuje oraz dostarcza systemy pojemnikowe typu shuttle dla zautomatyzowanych rozwiązań logistycznych.
"Zdecydowaliśmy się na kompleksowe rozwiązanie Kardex Mlog, ponieważ przekonały nas jego trwałość, wydajność i doświadczenie. Wysoka dostępność rozwiązania w praktycznym zastosowaniu potwierdziła już nasze oczekiwania.“ – podkreśla Brenner.
Kompletne rozwiązanie Kardex Mlog służy do przechowywania części zamiennych i zapewnienia uzupełniania zapasów części i podzespołów na potrzeby montażu i produkcji systemów napełniania i zamykania. Przechowywane są tu zarówno małe części, takie jak śruby, zawory czy przełączniki, jak i duże komponenty ze stali nierdzewnej. Serce centrum logistyczno-magazynowego składa się z trzynawowego, w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania z ponad 3000 miejsc paletowych, technologii automatycznego przenośnika palet oraz magazynu typu shuttle (AKL) wraz z odpowiednią technologią transportu pojemników. Uruchomienie całego systemu przebiegało w dwóch etapach: magazyn wysokiego składowania został oddany do użytku już we wrześniu 2022 r., a magazyn drobnych elementów – rok później.
Zaprojektowany przez Kardex Mlog magazyn paletowy ma 20 metrów wysokości i jest obsługiwany w pełni automatycznie przez trzy układnice regałowe. Składowane tu palety ważą do 800 kg. Technologia przenośników paletowych, dostarczona przez Kardex Mlog, również została zaprojektowana z myślą o takim ciężarze ładunków. Zlecenia kompletacji są przetwarzane w automatycznym magazynie pojemnikowym typu Shuttle firmy Rocketsolution. Ma on wysokość 18 metrów, 34 poziomy i oferuje około 17 900 miejsc składowania pojemników. Na stanowiskach kompletacji pracownicy otrzymują jasne, graficznie zobrazowane na dużych wyświetlaczach instrukcje pracy, co zapewnia minimalny poziom błędów przy maksymalnej ergonomii. Cały przepływ materiałów w centrum logistycznym magazynu jest kontrolowany przez Kardex Control Center z modułem MFlow.
Kardex Mlog (www.kardex.com) z siedzibą w Neuenstadt am Kocher jest jednym z wiodących integratorów systemów przepływu materiałów dla pojemników i palet. Firma może się pochwalić ponad 50-letnim doświadczeniem w planowaniu, realizacji i utrzymaniu w pełni zautomatyzowanych rozwiązań intralogistycznych.
Kardex Mlog działa w trzech obszarach biznesowych: nowe instalacje, modernizacja oraz obsługa klienta (Customer Service). Elementami szerokiego porftolio firmy są: własna produkcja w Neuenstadt, kompleksowe usługi obejmujące cały cykl życia systemu, a także międzybranżowe know-how w zakresie modernizacji podczas bieżącej eksploatacji.
Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1922. Jako część Grupy Kardex, Kardex Mlog działa w różnych krajach, łącząc wiedzę globalnego koncernu z elastycznością przedsiębiorstwa średniej wielkości. Firma zatrudnia 375 pracowników, a jej przychód w 2024 roku wyniósł 104 mln euro.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.