Magazyn wysokiego składowania Kardex Mlog buduje w zrównoważony sposób dla firmy Weleda

16 października 2023, Company news

Firma Kardex Mlog dostarczyła do kampusu logistycznego firmy Weleda AG, znajdującego się w strefie przemysłowej w Schwäbisch Gmünd, sześć automatycznych układnic dla magazynu wysokiego składowania oraz bufora strefy wysyłkowej. Częścią zrealizowanego we wrześniu zlecenia były także systemy przenośnikowe do połączenia stref towarów przychodzących, wychodzących, kompletacji zamówień i bufora strefy wysyłkowej. Do szczególnych cech projektu budowlanego, który otrzymał wstępny platynowy certyfikat zgodnie z wytycznymi DGNB (czyli Niemieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Budownictwa), należą pomalowane na żółto, zielono, różowo i niebiesko układnice, wyposażone w systemy akumulacji energii. Firma Weleda jest światowym liderem rynku certyfikowanych kosmetyków naturalnych i leków antropozoficznych. Dzięki budowie nowego centrum logistycznego przedsiębiorstwo dokonuje centralizacji sprzedaży na poziomie międzynarodowym i krajowym oraz związanej z produkcją logistyki.
 
 Weleda 1
 
Podczas budowy nowego centrum logistycznego, w którego skład wchodzą magazyn wysokiego składowania, budynki użytkowe i administracyjne, firma Weleda przywiązywała dużą wagę do zrównoważonego rozwoju. Tak więc, regał wysokiego składowania jest wykonany z drewna, a ściany i fasada są częściowo zbudowane z pozyskiwanej regionalnie prasowanej gliny. Projekt ujmuje pełny cykl życia budynku, włącznie z jego utylizacją. Zasilanie energią obiektu, który w perspektywie będzie funkcjonował przez pięć dni roboczych tygodniowo, jest realizowane całkowicie przy wykorzystaniu energii geotermalnej i fotowoltaicznej. Projekt już zdobył wstępny standardowy platynowy certyfikat Niemieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Budownictwa (DGNB). Stowarzyszenie wyróżnia takim certyfikatem projekty, które spełniają najwyższe wymogi zrównoważonego sposobu budowania.
 

Do liczącego pięć korytarzy magazynu wysokiego składowania, który pomieści 17,160 miejsc składowania palet, firma Kardex Mlog dostarczyła pięć układnic typu Kardex MSingle B - 1200/29-ZT wyposażonych w systemy magazynowania energii marki SEW. „Było wiele powodów do wybrania oferty Kardex Mlog. Z jednej strony rozwiązaniem najbardziej zrównoważonym dla nas jest współpraca z dostawcą, którego działalność tutaj, czyli w południowej części Niemiec, charakteryzuje się wysokim stopniem integracji produkcji. Z drugiej strony firma Kardex Mlog, podobnie jak Weleda, może się pochwalić ponad 100-letnim doświadczeniem - co przekłada się na zaufanie”, wyjaśnia kierownik projektu, pani Daniela Trah.

Cztery układnice zostały pomalowane na życzenie klienta przez Kardex Mlog na kolor żółty, niebieski, różowy i zielony. Precyzyjnie zdefiniowane odcienie kolorów są w firmie Weleda synonimem naturalnych nut zapachowych - energii, relaksu, miłości i harmonii. Magazyn buforowy jest z kolei wyposażony w układnicę typu Kardex MTwin A – 1200/18-ZT podwójnej głębokości składowania.

 
Weleda 2

 

Dostarczone przez Kardex Mlog systemy przenośnikowe łączą strefy towarów przychodzących, kompletacji zamówień, bufora wysyłkowego oraz wysyłki towarów i są zrealizowane przy użyciu 308 napędów. Zakres dostawy obejmuje przenośniki do transportu ciągłego (rolkowe i łańcuchowe), przenośniki pionowe oraz stoły podnośne i obrotowe. Identyfikację jednostek transportowych umożliwia 13 automatycznych czytników kodów kreskowych umieszczonych wzdłuż systemu przenośnikowego. W tym celu na każdej palecie są umieszczone dwa kody kreskowe. Specjalne stanowiska kontroli palet są odpowiedzialne za sprawdzanie konturów i przeciążenia. Zrealizowany również przez Kardex Mlog system wizualizacji instalacji, tj. Kardex MVisu, obejmuje nie tylko systemy przenośnikowe do palet, lecz również dostarczone przez firmę AM Logistic Solutions systemy przenośnikowe do pojemników. Kardex MVisu pozwala na graficzne przedstawienie automatycznego systemu przenośnikowego oraz układnic, a także ich stanów roboczych. Wizualizacja pozwala na interaktywną obsługę systemu przepływu materiałów. Całości zakresu dostawy Kardex Mlog dopełniają ścianki wykonane z krat, drabinkowe kładki, bramy przeciwpożarowe, bramy szybkobieżne, szafy i magazyny na puste palety.

 
Nowy kampus logistyczny firmy Weleda będzie wykorzystywany na wiele sposobów. Będzie służyć między innymi do magazynowania, kompletacji i wysyłania na cały świat towarów gotowych, półproduktów oraz materiałów pomocniczych i surowców do przedsiębiorstw zajmujących się produkcją kosmetyków naturalnych oraz leków. Nowe centrum logistyczne będzie także odpowiedzialne za wysyłkę materiałów reklamowych oraz promocyjnych.
 
Weleda to międzynarodowy koncern zatrudniający blisko 2500 pracowników, który zajmuje pozycję międzynarodowego lidera wśród producentów certyfikowanych kosmetyków naturalnych i leków antropozoficznych. Bogate portfolio produktów obejmuje ponad 120 naturalnych produktów kosmetycznych i około 500 leków, które w sposób holistyczny dbają o ludzkie zdrowie i dobre samopoczucie. Podstawę produkcji stanowi niemalże 1000 naturalnych i wytwarzanych w zrównoważony sposób substancji. Filozofia przedsiębiorstwa skoncentrowana na przyszłości, zaangażowanie społeczne i sukces ekonomiczny to cechy, które tworzą mocne strony marki Weleda. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.weleda.de.

O firmie Kardex Mlog


Kardex Mlog (www.kardex.com) z siedzibą w Neuenstadt am Kocher jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych systemów przepływu materiałów i magazynów wysokiego składowania.Firma ma ponad 50-letnie doświadczenie w planowaniu, realizacji i utrzymaniu w pełni zautomatyzowanych rozwiązań logistycznych. Trzy oddziały zajmujące się nowymi obiektami, modernizacją oraz obsługą klienta korzystają z własnej produkcji mieszczącej się w Neuenstadt. Kardex Mlog należy do grupy Kardex i zatrudnia 333 pracowników. Obroty firmy wyniosły w 2022 roku 106 mln Euro.

Więcej informacji:

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego w celu uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania i dalszych informacji na temat Kardex.

Osoba kontaktowa

Bartosz Jankowski
Phone: +48 726 555 669
E-Mail: bartosz.jankowski@kardex.com