REYHER modernizuje z Kardex Mlog

7 listopada 2022, Company news

 

Kardex_Reyher_1080x1350
 
REYHER, przedsiębiorstwo handlowe specjalizujące się w elementach złącznych i technice mocowania, zleciło firmie Kardex Mlog modernizację magazynu wysokiego składowania w Hamburgu-Altonie. Do października 2022 r. pięć starszych układnic ma być stopniowo wymienianych na nowoczesne urządzenia typu Kardex MSingle B podczas nieprzerwanej pracy zakładu. W trakcie przebudowy odnowione zostanie również wyposażenie korytarzy oraz zainstalowany zostanie nowy system kamer do precyzyjnego pozycjonowania na półkach. Przez cały czas trwania projektu firma Kardex Mlog zapewnia wysoką dostępność magazynu wysokiego składowania.
 
Pierwsze trzy układnice zostały już wymienione w maju, czerwcu i sierpniu tego roku. Dwa pozostałe urządzenia zaplanowano na wrzesień i październik. Wszystkie pięć jednostek jest podnoszonych i wprowadzanych przez lukę w dachu magazynu wysokiego składowania. Grafik modernizacji jest napięty i wymaga ścisłej współpracy pomiędzy klientem, działem montażowym i zespołem uruchamiającym.

Eksperci ds. modernizacji z firmy Kardex Mlog potrzebują 12 dni na wyłączenie i demontaż starej układnicy oraz montaż nowoczesnego urządzenia Kardex MSingle B, wraz z uruchomieniem i wymianą szyny jezdnej i zasilającej. Uruchomienie może nastąpić wyłącznie w weekend. Wysoka przepustowość jest dostępna bezpośrednio po montażu. Nowe układnice są wyposażone w dwa urządzenia do obsługi ładunków, umożliwiające łatwe składowanie i pobieranie towarów na pojedynczej głębokości. Urządzenia mają wysokość 34,5 m i pochodzą z produkcji Kardex Mlog w zakładzie w Neuenstadt am Kocher.

REYHER dzięki ponad 130-letniemu doświadczeniu jest jednym z wiodących przedsiębiorstw handlowych zajmujących się elementami złącznymi i techniką mocowania w Europie, zaopatrującym klientów z przemysłu i handlu na całym świecie. Około 850 pracowników w centralnej siedzibie w Hamburgu zapewnia niezawodne zaopatrzenie w części dzięki indywidualnym, elastycznym rozwiązaniom i codziennej gotowości dostawczej na poziomie ponad 99 procent. W 2021 roku firma REYHER osiągnęła obroty w wysokości około 400 milionów euro od ponad 11 tys. klientów. Więcej informacji na stronie www.reyher.de.

O firmie Kardex Mlog:

Kardex Mlog (www.kardex.com) z siedzibą w Neuenstadt am Kocher jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych systemów transportu wewnętrznego i magazynów wysokiego składowania.Firma posiada ponad 50-letnie doświadczenie w projektowaniu, realizacji i serwisowaniu w pełni zautomatyzowanych rozwiązań logistycznych. Trzy działy biznesowe: nowe instalacje, modernizacja i obsługa klienta bazują na własnej produkcji w Neuenstadt. Firma Kardex Mlog jest częścią grupy Kardex, zatrudnia 305 osób i osiągnęła obrót za rok 2021 w wysokości 89 mln euro.

Więcej informacji:

MLOG Logistics GmbH
Wilhelm-Maybach-Straße 2
74196 Neuenstadt am Kocher
Internet: www.kardex.com

Osoba kontaktowa:

Bartosz Jankowski
Phone: +48 726 555 669