Intralogistyka: Kardex Polska od 75 lat stawia na doświadczenie

7 października 2022, Company news

Dyrektor zarządzający Hans Boinski, Kierownik ds. sprzedaży i planowania projektów Bartosz Jankowski oraz Kierownik ds. sprzedaży Andrzej Michalski z firmy Kardex Polska będą świętować w sierpniu 75 lat doświadczenia w branży logistycznej. Ta trójka ekspertów już od prawie roku pracuje dla działu handlowego firmy Kardex Mlog, która posiada własny oddział w Polsce. Wielkie bogactwo doświadczeń Hansa Boinskiego, Bartosza Jankowskiego i Andrzeja Michalskiego kształtuje strategię Kardex Mlog, która polega na obsadzaniu kluczowych stanowisk w głównej mierze pracownikami posiadającymi długoletnie know-how.

 

Hans Boinski

Hans Boinski, Dyrektorem zarządzającym Kardex Polska

Hans Boinski jest Dyrektorem zarządzającym Kardex Polska. Urodzony w Gdyni inżynier ekonomista studiował w Niemczech. Posługuje się językiem polskim, niemieckim i angielskim. Posiada 29-letnie doświadczenie w dziedzinie logistyki transportu i magazynowania, a od 24 lat piastuje różne stanowiska kierownicze. W ciągu wielu lat swojej kariery Boinski pracował dla różnych niemieckich i polskich przedsiębiorstw z branży logistycznej.
Kierownik ds. sprzedaży i planowania projektów Bartosz Jankowski pracuje dla Kardex Polska od sierpnia 2021 roku. Ten dyplomowany ekonomista także studiował w Niemczech, a swoją ścieżkę zawodową rozpoczął 20 lat temu w firmie świadczącej usługi logistyczne. Następnie poznawał różne działy dostawcy usług automatyzacyjnych dla branży intralogistycznej. W ostatnim czasie przez osiem lat pełnił obowiązki kierownika ds. sprzedaży w dziale automatyzacji oraz wyposażenia magazynów i wyposażenia operacyjnego. Ze swoimi klientami Bartosz Jankowski rozmawia po polsku, niemiecku i angielsku.

 

Bartosz Jankowski

Bartosz Jankowski, Kierownik ds. sprzedaży i planowania projektów

 

Andrzej Michalski 2019 - small 2

Andrzej Michalski

Także Andrzej Michalski rozpoczynał swoją karierę zawodową w branży logistycznej: Jako młody inżynier elektryk po ukończeniu studiów pracował w latach 1997-2005 dla polskiej firmy zajmującej się integracją automatyzacji w logistyce. W kolejnych latach pracował dla firmy Siemensi innych znanych liderów branży. Jedną z jego dziedzin, w których się specjalizuje, jest robotyka, którą zajmuje się również w czasie wolnym. Ten urodzony w Poznaniu Kierownik ds. sprzedaży i projektów oprócz swojego języka ojczystego posługuje się również płynnie językiem niemieckim i angielskim.
Firma Kardex Mlog w ramach Kardex Polska oferuje kompletny łańcuch usług, począwszy od doradztwa, sprzedaży i planowania projektu, aż do zarządzania projektem, programowania PLC, uruchomienia i utrzymania. Ten dostawca zintegrowanych systemów przepływu materiałów i magazynów wysokiego składowania wspólnie z takimi działami Kardex jak Remstar, AutoStore oraz Rocket Solution prowadzi w Sopocie oddział. Dzięki temu po raz pierwszy grupa Kardex posiada w jednej lokalizacji całość swoich rozwiązań.
 
Grupa Kardex jest obecna w Polsce już od ponad 10 lat. Już w 2014 roku firma Kardex Mlog realizowała tu swój pierwszy projekt: zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania dla niemieckiej firmy z branży spożywczej. W dalszej kolejności nastąpiły realizacje dla firm Amica, TME, Bridgestone i Dan Cake. W przyszłości te oraz wszystkie inne realizowane w Polsce projekty będą mogły być zarządzane i utrzymywane lokalnie. W tym celu personel firmy w Polsce jest powiększany z początkowej liczby 10 do aktualnie ponad 30 pracowników. Kolejne etapy ekspansji będą następowały sukcesywnie.
 
Do unikalnych cech, jakie oferuje Kardex Mlog należy fakt, że w Polsce firma zajmuje się nie tylko budową nowych obiektów, lecz również modernizacją i rozbudową istniejących obiektów, bez konieczności zatrzymywania ich pracy. Istniejące obiekty mogą pochodzić również od innych dostawców. Ponadto firma Kardex Mlog jest postrzegana jako zaangażowany partner zajmujący się rozwojem indywidualnych koncepcji rozwiązań wykraczających poza standardowe wymiary palet.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

O firmie Kardex Mlog

Kardex Mlog (www.kardex.com) ma siedzibę w Neuenstadt am Kocher i jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych systemów przepływu materiałów i magazynów wysokiego składowania.
Firma ma ponad 50-letnie doświadczenie w planowaniu, realizacji i utrzymaniu w pełni zautomatyzowanych rozwiązań logistycznych. Trzy oddziały zajmujące się nowymi obiektami, modernizacją oraz obsługą klienta korzystają z własnej produkcji mieszczącej się w Neuenstadt. Kardex Mlog należy do grupy Kardex i zatrudnia 305 pracowników. Obroty firmy wyniosły 89 mln euro w 2021 roku.

Więcej informacji:

MLOG Logistics GmbH
Wilhelm-Maybach-Straße 2
74196 Neuenstadt am Kocher

Rzecznik prasowy:

Bartosz Jankowski
Phone: +48 726 555 669