Zautomatyzowany magazyn: Kardex Mlog buduje dla reuter.de

2 sierpnia 2023, Company news

Założone w Mönchengladbach rodzinne przedsiębiorstwo reuter.de, jeden z największych w branży sklepów internetowych sprzedających wyposażenie do łazienek oraz oświetlenie, zlecił firmie Kardex Mlog wybudowanie w miejscowości Mönchengladbach- Rheindahlen zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania przeznaczonego na ponad 17 000 miejsc składowania palet wraz z systemem przenośników do połączenia przepływów towarów przychodzących i wychodzących na dwóch poziomach. Poprzez realizację tego kontraktu po zakończonym starannym procesie selekcji firma Kardex Mlog ugruntowała swoją pozycję lidera w segmencie dostawców automatycznych systemów składowania palet. Budowa tego supernowoczesnego obiektu rozpocznie się w listopadzie 2023 roku i będzie realizowana w dwóch etapach. Następnie w magazynie zostaną zainstalowane bezzałogowe systemy transportowe (AGV) firmy Safelog, która współpracuje z Kardex Mlog na poziomie technologicznym. Zakres dostawy obejmuje między innymi dwanaście układnic typu Kardex MSingle A. Każda z liczących dwanaście metrów wysokości maszyn umożliwia wykonywanie 36 podwójnych cykli na godzinę. Projekt uzupełnia system zraszaczy do regałów i podestu oraz obsługujący przepływ materiałów komputer. O organizację magazynu zadba zainstalowany na miejscu system ERP. 
 ogistik_mit-logo-reuter
 
Podczas pierwszego etapu rozbudowy Kardex Mlog zbuduje siedem korytarzy wraz z przenośnikami służącymi do wydawania towarów z magazynu a także systemy przenośnikowe strefy przyjmowania towarów na poziomie parteru oraz na podeście. Uruchomienie obiektu jest zaplanowane na lipiec 2024 roku. Do grudnia 2024 roku w tryb produkcji powinien wejść również drugi etap rozbudowy obejmujący pozostałe pięć korytarzy. Obiekt ma pracować w trybie trójzmianowym od godziny 22 w niedziele do godziny 22 w soboty. 
 
Przychodzące palety będą oklejane w systemie typu host etykietami z kodami kreskowymi, a ich dane będą wprowadzane do systemu Kardex Control Center (KCC). Po umieszczeniu palet na jednej z dwóch stacji odbiorczych będą one dalej przemieszczane automatycznie. Jednostka ładunkowa przejdzie następnie przez system sprawdzania profilu w celu skontrolowania wagi, wymiarów i prześwitu na chwytak widłowy. Jednocześnie rejestrowany będzie kod kreskowy. 
 
Jednostki ładunkowe zgodne z danymi w systemie będą standardowo transportowane automatycznie na poziom składowania za pomocą dwóch przenośników pionowych i równomiernie rozkładane na przenośnikach wejściowych korytarzy układnic. Po zakończeniu procesu przyjmowania do magazynu system kontroli KCC wyśle komunikat do systemu hosta w celu zakończenia realizacji zleceń transportowych w obu systemach. 
 
Początkowo palety będą przenoszone na przenośniki wejściowe magazynu za pomocą wózków widłowych, lecz docelowo zostaną one zastąpione przez bezzałogowy system transportowy (AGV) firmy Safelog. To samo dotyczy wydawania towarów z magazynu: w pierwszej fazie operacyjnej palety będą przekazywane za pomocą układnicy i przenośnika łańcuchowego do wózka widłowego. Również tutaj planowane jest zastosowanie robotów AGV, co zapewni kompleksową automatyzację obiektu. „Planowana koncepcja operacyjna magazynu wysokiego składowania dla reuter.de jest kwintesencją przyszłości intralogistyki. Wyjątkowo wysoka wydajność łączy się tutaj z dużą elastycznością zaopatrywania stanowisk pracy”, wyjaśnia Dirk Möller, Dyrektor działu nowych projektów biznesowych. 

Założona w 1986 roku w Mönchengladbach firma reuter.de to jeden z największych sklepów specjalistycznych i internetowych zajmujących się sprzedażą wyposażenia do łazienek oraz oświetlenia. Założony w 2004 roku sklep internetowy www.reuter.de należy do najważniejszych w swoim segmencie. Obecnie firma zatrudnia ponad 850 pracowników i koncentruje się wyłącznie na produktach markowych i designerskich. W swoim sklepie internetowym firma reuter.de oferuje bogaty wybór towarów — od ręki dostępnych jest kilkaset tysięcy markowych produktów. Ofertę dopełniają kompetentne i specjalistyczne doradztwo oraz korzystne ceny dla zakupów online. Założycielem i dyrektorem zarządzającym jest Bernd Reuter. 
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.reuter.de.

O firmie Kardex Mlog 

Kardex Mlog (www.kardex.com) z siedzibą w Neuenstadt am Kocher jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych systemów transportu wewnętrznego i magazynów wysokiego składowania. Firma posiada ponad 50-letnie doświadczenie w projektowaniu, wykonywaniu i serwisowaniu w pełni zautomatyzowanych rozwiązań logistycznych. Trzy oddziały zajmujące się nowymi obiektami, modernizacją oraz obsługą klienta korzystają z własnej produkcji mieszczącej się w Neuenstadt. Kardex Mlog należy do grupy Kardex i zatrudnia 333 pracowników. Obroty firmy wyniosły w 2022 roku 106 mln euro. 

Więcej informacji

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Osoba kontaktowa

Bartosz Jankowski
Phone: +48 726 555 669
E-Mail: bartosz.jankowski@kardex.com